Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 01. březen 2021 | Svátek má Bedřich

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Poradny

06.08.2011 | 07:02, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
"Jakou částku musí zaplatit řidič nad 60 let za vydání potvrzení o zdravotní způsobilosti u svého praktického lékaře? Moje informace od jiných řidičů se velmi liší. Nebo to nařizuje nějaký zákon či vyhláška?" klade čtenář otázku poradně Medical Tribune. Odpověď se dočtete v článku... více
25.03.2011 | 08:36, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
"Mám dotaz týkající se daní. Manžel jako lékař má vedle hlavního pracovního poměru v nemocnici ještě uzavřenou smlouvu o dílo se soukromou firmou v oblasti klinických studií. Částka přesáhla 20 tisíc Kč. Jak zdanit tento příjem? Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním?" ptá se čtenářka Medical Tribune. Odpověď daňového poradce najdete v článku... více
23.03.2011 | 09:12, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
"Jsem psychiatr, který vykonává znaleckou činnost v oboru psychiatrie. Mám k tomu ještě příjmy jednorázové z překladů vědeckých článků a z přednášek. Zajímalo by mne zda je mohu zahrnout do příjmů dle §10 a tudíž osvobodit, neboť nedosáhly výše 20 tisíc korun," ptá se čtenářka MT. Odpověď daňového poradce najdete v článku... více
19.01.2011 | 05:35, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
Čtenářka Medical Tribune se ptá, co je pro lékaře výhodnější. Podat daňové řízení formou paušálu? Jaké zvláštní okolnosti vyplývají z této problematiky pro lékaře, kteří se neřídí živnostenským zákonem? Dotaz i odpověď čtěte v článku... více
26.10.2010 | 03:03, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
Čtenář Medical Tribune se ptá, jak postupovat při daňovém plnění u výrobců ortopedické protetiky. "Známe firmu, která je NZZ a vykazuje výrobu individuálních ortopedicko-protetických pomůcek jako plnění osvobozené," uvídá v dotazu jednatel firmy. Na otázku odpovídá Pavel Vítek, daňová a účetní kancelář Dates... více
03.09.2010 | 07:03, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
Daňový poradce Pavel Vítek odpovídá na dotaz čtenářky. "Nakoupili jsme nitroděložní tělíska, která zavádíme našim pacientkám za úhradu (jak tělíska, tak i aplikace). Jelikož se nejedná o léčivo, měli bychom asi z tohoto úkonu odvádět DPH. Můžete mi prosím poradit, jak správně postupovat? Tělíska jsou nám dodávána se sníženou sazbou DPH. V jaké sazbě by měla být daň na výstupu (tělísko + aplikace nebo pouze z aplikace)?" více
19.07.2010 | 09:52, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
Daňový poradce ing. František Elis píše pro Medical Tribune rozbor problému daňového přiznání na základě dotazu konkrétního lékaře... více
15.07.2010 | 09:20, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
Pracuji na základě smlouvy o spolupráci pro firmu Jansen-Cilag, s.r.o jako zdravotní sestra. Pracovní náplní je aplikaci injekce pacientům. Firma mi za tuto službu platí odměnu za jednu aplikaci, ale tento příjem není zdaněn, neboť nejsem vedena jako zaměstnanec. Nemám však ani živnostenské oprávnění, neboť na ŽÚ mi bylo sděleno, že vše, co se týká zdravotnictví, není živností. Jak tento příjem budu danit? Mohu i u tohoto příjmu uplatnit výdaje procentem z příjmů? Když jsem se na toto ptala na FÚ, bylo mi sděleno, že se s tímto případem ještě nesetkali a nedokázali mi poradit. více
01.06.2010 | 09:59, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
Daňový poradce ing. František Elis porovnává rozdíly ve zdanění daní z příjmů u nestátního zdravontického zařízení provozovaného fyzickou osobou nebo prostřednictvím s.r.o... více
01.11.2009 | 12:58, Rubrika: Daně, Zdroj: www.tribune.cz
Rád bych se zeptal, do které kategorie Zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů spadá prodej sbírkových předmětů fyzické osoby např. na aukčním portálu aukro.cz. Někdo tvrdí, že podle paragrafu č.4 to není problém, protože jde o movitou věc, kterou mám déle jak 2 roky, jiný tvrdí, že to může spadat např. do paragrafu č.10 jako ostatní příjmy, další říká, že musím hlavně doložit, že jsem to vlastnil aspoň dva roky (což často doložit nejde) atd. Rád bych měl vše v pořádku, ale upřímně řečeno nevím, do které kategorie zákona tato konkrétní situace spadá. Nejsem podnikatel, sběratelstvím se neživím, odhadovaná cena všech předmětů je cca. 150 000, může to být méně, ale i více, zájem kupujících člověk neodhadne. Případně by mě zajímalo, zda tuto záležitost upravuje nějaká jiná norma. více
<< předchozí článkydalší články >>  

Reklama



Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky