Přeskočit na obsah

Ministr odvolal ředitelku VFN Juráskovou

„Okolnosti kolem Všeobecné fakultní nemocnice se velice podobají okolnostem kolem Nemocnice Na Bulovce, které jsou stále postupně rozkrývány orgány činnými v trestním řízení. Významným dodavatelem Všeobecné fakultní nemocnice je První chráněná dílna a další společnosti, které jsou spojeny s trestně stíhanou osobou z kauzy „Bulovka“. Zároveň disponuji dalšími závažnými informacemi, ke kterým se bohužel nemohu vzhledem k jejich charakteru blíže vyjádřit, a které celkově vedly ke ztrátě mé důvěry v paní ředitelku. Za těchto okolností si neumím představit naši další spolupráci,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Některá z podezření potvrdila i kontrola Ministerstva zdravotnictví, která odhalila závažná pochybení spojená se zakázkami společnosti První chráněná dílna. Potenciální škoda je ve výši desítek milionů. Zjištění ministerstva jsou natolik závažná, že je nutné, aby je prošetřila policie, proto ministerstvo podá trestní oznámení.

Ministerstvo zdravotnictví v nejbližší době vypíše na pozici ředitele VFN otevřené výběrové řízení. Do výběru nového ředitele nemocnici povede statutární zástupce dosavadní ředitelky a náměstek pro vědu, výzkum a vzdělávání Jan Bříza.

Čtěte také

Zdroj: MZ ČR

Sdílejte článek

Doporučené

Zemřel profesor Miroslav Ryska

13. 12. 2022

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 12. prosince 2022 ve večerních hodinách zesnul náměstek ředitele pro vědu a výzkum ÚVN, vynikající…

Zemřel prof. MUDr. Zbyněk Píša, CSc.

15. 11. 2022

Česká kardiologická společnost se smutkem přijala zprávu, že nás 19. října 2022 ve věku nedožitých 99 let opustil pan profesor Zbyněk Píša.