Přeskočit na obsah

Chirurgové to mají v ruce

Z téměř 42 000 lékařů v americké databázi Doximity je nejvíce aktivních milovníků golfu ve věkové skupině od 61 do 70 let. Co se týče lékařské specializace, nejčastěji se tomuto sportu věnují chirurgové (8,9 %), urologové (8,1 %), plastičtí chirurgové (7,5 %) a otorinolaryngologové (7,1 %), naopak nejméně golf hrají např. internisté a infektologové (2,9 %). Ve srovnání s průměrným handicapem hráčů golfu (16,0) měli nejlepší průměrné handicapy cévní chirurgové, hrudní chirurgové a ortopedové (14,7; 14,8 a 14,9). Průměrné handicapy endokrinologů, dermatologů a onkologů pak byly vyšší než 17,0. Podrobnosti studie přináší vánoční číslo Medscape nebo BMJ.

Nakolik může souviset úmrtnost pacientů s časem, který jejich ošetřující lékař tráví golfem, a to v negativním smyslu, protože není kvůli hře k zastižení, nebo naopak pozitivně, díky tomu, že hrou uvolňuje svůj stres, se autoři studie budou snažit zjistit v jejím pokračování.

 

Dále čtěte

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Omluvit se

1. 12. 2023

Jestliže člověk provede druhému člověku cokoli, co ho poškozuje, měl by to napravit, chce‑li udržet vztah. Jedním ze způsobů nápravy je omluva. V…