Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 21. květen 2019 | Svátek má Monika
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Rohlík.cz rozváží léky z BENU

foto: shutterstock.com

Rohlík.cz rozváží léky z BENU

18.10.2018 15:29
Zdroj: MT
Autor: ač
Lékárenská síť BENU zahájila spolupráci s on-line supermarketem Rohlík. V Praze a některých velkých městech v Čechách rozváží Rohlík léky z lékárny BENU.

BENU sice má vlastní e-shop, Rohlík ale nabízí rychlejší dodání, a to do 120 minut od objednání. Průměrný čas dodání v Praze je 90 minut.

Pro BENU se tak online supermarket Rohlík stal (po síti kamenných lékáren a e-shopu) třetím kanálem, kterým bude v Česku volně prodejné léky dodávat. Za logistické služby se BENU s Rohlíkem podělí o marži z prodaného zboží.

„Zhruba před dvěma lety jsme se potkali a začali přemýšlet, že spolupráce Rohlíku a BENU by mohla být skvělá, dobře to do sebe zapadá,“ řekl generální ředitel společnosti Benu Sebastian Ring. „Když někdo stoná doma, nebo má doma nemocné děti, případně nemůže chodit, tak raději objedná jídlo na Rohlíku, než aby chodil do supermarketu. Tito lidé často potřebují i léky,“ uvedl Ring.

Sebastian Ring, Tomáš Čupr

Sebastian Ring, Tomáš Čupr. Foto: MT

BENU pro tento účel vybudovalo novou lékárnu v blízkosti skladu Rohlíku.cz. V této lékárně kompletuje odborný personál objednávku ze speciální stránky e-shopu Rohlíku. Objednané zboží vloží do uzavřeného papírového pytlíku, který si vyzvedne řidič Rohlíku.cz. S lékárenským zbožím už dál nijak nemanipuluje.

V sortimentu, který si lidé mohou koupit přes Rohlík, je zatím asi 1100 položek BENU. Sortiment se bude rozšiřovat, do několika měsíců má být zákazníkům k dispozici 3000 produktů. Základem jsou volně prodejné přípravky na akutní potíže jak onachlazení, olest v krku nebo projevy alergie. Od prodeje léků si Rohlík.cz slibuje navýšení tržeb o 150 milionů korun ročně, přičemž každý pátý nákup má obsahovat léky.

„Nejen když jste nemocní, nebo máte nemocné děti, ale i našim stálým zákazníkům to ušetří cestu do lékárny,“ řekl zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr.

Na spuštění spolupráce bylo podle Čupra nejsložitější vyhovět požadavkům Státního ústavu pro kontrolu léčiv na internetovou lékárnu. Původní představa byla, že si zákazníci budou vybírat volně prodejné léky a další lékárenské zboží na Rohlíku z úplně stejně jako banány nebo pečivo. Po diskuzích se SÚKL vznikl na webu Rohlíku vizuálně odlišený koutek lékárny. Objednávku uživatel odesílá najednou, vidí ale, že nakupuje lékárenské zboží v oficiální internetové lékárně.

Takováto spolupráce online supermarketu a lékárny je podle Ringa i Čupra evropský unikát. V současnosti je BENU na českém trhu druhá nejsilnější lékárenská síť s 218 lékárnami, 19. října otevírá další v Praze na Veleslavíně. Z období únor až září 2018 hlásí navýšení obratu o 18 procent, na e-shopu dokonce o 60 procent. Devadesát procent objednávek e-shopu BENU si lidé vyzvedávají v kamenných lékárnách.

Rohlík.cz letos očekává obrat zhruba 2,5 miliardy korun a v roce 2019 by Čupr rád viděl obrat až k pěti miliardám korun.

Kurýrní službu Pilulka Auto nabízí také e-shop Pilulka.cz.

Čtěte také:


Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky