Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 20. duben 2019 | Svátek má Marcela
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Penta koupila soukromou LDN v Praze - Chittussiho ulici

Vchod do léčebny v Chittussiho ul. Foto: Alena Pokorná, Wikimedia

Penta koupila soukromou LDN v Praze - Chittussiho ulici

Medical Tribune 21/2018
18.10.2018 14:45
Zdroj: MT
Autor: ač
Skupina Penta Hospitals koupila společnost INTERNA Co., spol. s r. o., která provozuje soukromou léčebnu dlouhodobě nemocných v Chittussiho ulici v Praze Bubenči.

Od původní majitelky MUDr. Aleny Morávkové koupila Penta léčebnu INTERNA Co. k 1. říjnu 2018. Vyplývá to z notářského zápisu zveřejněného v obchodním rejstříku.

V lokalitě chce skupina Penta stavět vilovou čtvrť. Než k tomu dojde, zřejmě léčebnu přemístí."Zařízení typu LDN zapadají do naší strategie poskytovat celé spektrum kvalitní zdravotní péče. Navíc koresponduje i s naším nedávným vstupem do segmentu sociálních lůžek," uvedla jednatelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Léčebna má zhruba 80 zdravotních lůžek a dvacet sociálních. V minulosti poškodily její pověst případy podezření na zanedbávání péče o klienty.

Na stejné adrese jako soukromá léčebna INTERNA Co. sídlí také léčebna dlouhodobě nemocných, kterou zřizuje městská část Praha 6. Ta má také zhruba sto lůžek. V minulosti podle médií Penta jednala s Prahou 6 o tom, aby svou léčebnu přestěhovala.

Čtěte také:

Penta Hospitals patří do skupiny Penta Investments. Provozuje nebo vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici a Psychiatrickou nemocnici v Písku. Do skupiny Penta patří také lékárenská síť Dr. Max a zdravotnická zařízení na Slovensku a v Polsku.

Letos v dubnu Penta oznámila, že chce do pěti let zvýšit počet svých nemocnic ze současných 32 až na stovku. A to přesto, že je její nemocniční byznys se souhrnnými tržbami zhruba 8,8 miliardy korun ročně v současnosti ztrátový.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky