Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 23. září 2020 | Svátek má Berta
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Praha chce postavit novou nemocnici

Zdeněk Hřib. Foto: https://www.flickr.com/photos/pirati/

Praha chce postavit novou nemocnici

11.01.2019 10:05
Zdroj: MT
Autor: ač
Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) má záměr postavit v Praze novou moderní nemocnici za 8,5 miliardy korun. Diskutuje o tom v rámci debat o směně nemovitostí v Praze s premiérem Andrejem Babišem.

Nová nemocnice by podle Hřiba měla stát na pozemcích u konečné stanice metra Letňany. Uvedl to v deníku E15.

„Náš záměr je tam vystavět novou moderní severní nemocnici, která by Pražanům přinesla zdravotnictví na úrovni. Na rozdíl od toho stávajícího systému pavilonových nemocnic, který neodpovídá stávajícím potřebám,“ řekl.

Jak ale uvedl deník, premiér Babiš má o využití daných pozemků jinou představu. Chce zde vybudovat administrativní čtvrť, kam by se přestěhovalo několik ministerstev.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by vybudování nové nemocnice v Praze mělo smysl jen v případě, že by se zrušila některá ze současných nemocnic. „Podle mého názoru není na místě navyšovat stávající kapacity v Praze, ale měli bychom spíše vést debatu o tom, jestli nenahradit některý ze stávajících nemocničních areálů novým monoblokem, jak navrhl pan primátor Hřib,“ řekl Vojtěch pro E15.

Ústav zdravotnických informací a statistiky nedávno provedl analýzu pražského zdravotnictví, ze které vyplynulo, že Praha má dostatek akutních lůžek, chybí jí ale lůžka následné péče a problém mohou být i kapacity praktických lékařů.

Praha sice neprovozuje žádnou vlastní nemocnici (podobně jako Olomoucký kraj), vlastní ale většinu nemovitostí v areálu Nemocnice Na Bulovce, přímo řízené ministerstvem zdravotnictví. Ty jsou také předmětem debat o směně nemovitostí, které v Praze patří magistrátu, a státu.

Novou nemocnici plánuje stavět současné vedení Zlínského kraje. Nahradila by stávající areál Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně. Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) plánuje, že by mohla vyrůst na zelené louce za šest let a stát má 6,1 miliardy korun.

Čtěte také


Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky