Přeskočit na obsah

Penta koupila soukromou LDN v Praze - Chittussiho ulici

Od původní majitelky MUDr. Aleny Morávkové koupila Penta léčebnu INTERNA Co. k 1. říjnu 2018. Vyplývá to z notářského zápisu zveřejněného v obchodním rejstříku.

V lokalitě chce skupina Penta stavět vilovou čtvrť. Než k tomu dojde, zřejmě léčebnu přemístí. "Zařízení typu LDN zapadají do naší strategie poskytovat celé spektrum kvalitní zdravotní péče. Navíc koresponduje i s naším nedávným vstupem do segmentu sociálních lůžek," uvedla jednatelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Léčebna má zhruba 80 zdravotních lůžek a dvacet sociálních. V minulosti poškodily její pověst případy podezření na zanedbávání péče o klienty.

Na stejné adrese jako soukromá léčebna INTERNA Co. sídlí také léčebna dlouhodobě nemocných, kterou zřizuje městská část Praha 6. Ta má také zhruba sto lůžek. V minulosti podle médií Penta jednala s Prahou 6 o tom, aby svou léčebnu přestěhovala.

 

Čtěte také:

Penta Hospitals patří do skupiny Penta Investments. Provozuje nebo vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici a Psychiatrickou nemocnici v Písku. Do skupiny Penta patří také lékárenská síť Dr. Max a zdravotnická zařízení na Slovensku a v Polsku.

Letos v dubnu Penta oznámila, že chce do pěti let zvýšit počet svých nemocnic ze současných 32 až na stovku. A to přesto, že je její nemocniční byznys se souhrnnými tržbami zhruba 8,8 miliardy korun ročně v současnosti ztrátový.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené