Přeskočit na obsah

Penta koupila soukromou LDN v Praze - Chittussiho ulici

Od původní majitelky MUDr. Aleny Morávkové koupila Penta léčebnu INTERNA Co. k 1. říjnu 2018. Vyplývá to z notářského zápisu zveřejněného v obchodním rejstříku.

V lokalitě chce skupina Penta stavět vilovou čtvrť. Než k tomu dojde, zřejmě léčebnu přemístí. "Zařízení typu LDN zapadají do naší strategie poskytovat celé spektrum kvalitní zdravotní péče. Navíc koresponduje i s naším nedávným vstupem do segmentu sociálních lůžek," uvedla jednatelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Léčebna má zhruba 80 zdravotních lůžek a dvacet sociálních. V minulosti poškodily její pověst případy podezření na zanedbávání péče o klienty.

Na stejné adrese jako soukromá léčebna INTERNA Co. sídlí také léčebna dlouhodobě nemocných, kterou zřizuje městská část Praha 6. Ta má také zhruba sto lůžek. V minulosti podle médií Penta jednala s Prahou 6 o tom, aby svou léčebnu přestěhovala.

 

Čtěte také:

Penta Hospitals patří do skupiny Penta Investments. Provozuje nebo vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici a Psychiatrickou nemocnici v Písku. Do skupiny Penta patří také lékárenská síť Dr. Max a zdravotnická zařízení na Slovensku a v Polsku.

Letos v dubnu Penta oznámila, že chce do pěti let zvýšit počet svých nemocnic ze současných 32 až na stovku. A to přesto, že je její nemocniční byznys se souhrnnými tržbami zhruba 8,8 miliardy korun ročně v současnosti ztrátový.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Nejen ukolébavky

7. 12. 2021

Na svět ročně přichází asi 15 milionů předčasně narozených dětí. Různou, někdy dlouhou dobu žijí na novorozeneckých jednotkách intenzivní péče.…

Krátce

7. 12. 2021

Co je nového u nealkoholické steatohepatitidy? Vzhledem k rostoucímu významu nealkoholického ztukovatění jater (NAFLD) a jeho zánětlivých projevů …

Dum spiro, spero…

7. 12. 2021

Jeden kongres, jedno sympozium, ale hned dvě témata – jednak CHOPN, jednak deprese. To, co je spojuje, jsou třeba smutná čísla ze statistik. Podle…