Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 20. srpen 2019 | Svátek má Bernard

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ředitel IKEM rezignoval, míří do soukromého sektoru

Foto: MUDr. Aleš Herman, Ph.D., zdroj IKEM

Ředitel IKEM rezignoval, míří do soukromého sektoru

15.11.2018 13:59
Zdroj: MZ ČR + IKEM
Autor: Tisková zpráva
Ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny MUDr. Aleš Herman, Ph.D. rezignoval na svoji funkci k 31. 12. 2018. Po sedmi letech se tak rozhodl ukončit svoji profesní činnost ve státní příspěvkové organizaci a přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. 12. 2018. Po sedmi letech svého působení v přímo řízené organizaci Ministerstva zdravotnictví se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Pan ředitel Herman mi dnes předal svůj rezignační dopis, na jehož základě jsem jeho rezignaci přijal. V první řadě bych mu chtěl velmi poděkovat za jeho mnohaleté působení ve vedení špičkového pracoviště jako je IKEM, který neustále rozvíjí kvalitu poskytované péče a navíc má ekonomicky stabilizované hospodaření. V jeho další profesní kariéře mu přeji mnoho úspěchů,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ministerstvo zdravotnictví v příštím týdnu vypíše otevřené výběrové řízení na nového ředitele Institutu, tak, aby se nový ředitel, který z výběrového řízení vzejde, mohl své funkce ujmout od 1. 1. 2019.

Čtěte také

MUDr. Aleš Herman, Ph.D., vede IKEM od 1. 10. 2011. Jako tehdy nový ředitel největšího superspecializovaného centra v ČR dostal za úkol vylepšit renomé institutu, rozvíjet kvalitu poskytované péče, garantovat rozvoj institutu a perspektivu pro pacienty i zaměstnance a v neposlední řadě ekonomicky stabilizovat hospodaření IKEM. „Za mých sedm let v IKEM došlo k výraznému rozvoji nových medicínských postupů a metod. Od začátku mého nástupu jsem se také věnoval stavebnímu rozvoji IKEM, neboť s rozvojem medicíny se institut dostal až na samý strop svých kapacitních možností. Podařilo se nám postavit nový pavilon experimentální medicíny, opravit a rozšířit stávající prostory IKEM. Ekonomicky se institutu daří, hospodaříme s vyrovnaným rozpočtem, vytvořili jsme rezervy, které IKEM bude do budoucna potřebovat pro svůj další rozvoj. Proto si myslím, že institut předám svému nástupci, kterého bude vybírat ministerstvo zdravotnictví, ve skvělé kondici a připravený na další léta, ať už budou jakákoli,“ vysvětluje MUDr. Herman a dodává: „Nyní jsem se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru a čelit další profesní výzvě.“

Mezi lety 2011 – 2018 v IKEM došlo k výraznému rozšíření aplikované medicíny. IKEM zavedl nové postupy léčby, výrazně rozšířil spektrum a počty transplantací nebo stal se školicím centrem pro mimosrdeční podpory.

MUDr. Aleš Herman, Ph.D., absolvoval Lékařskou fakultu Karlovy univerzity v Hradci Králové a má atestaci z interního lékařství a kardiologie. V roce 2000 zde dokončil postgraduální studium. Pracoval na I. interní klinice Fakultní nemocnice v Hradci Králové a dále jako vedoucí pracoviště invazivní kardiologie v Krajské nemocnici Pardubice, které v letech 2001 až 2002 zakládal. S vedením nemocnice se podílel na vybudování nového Kardiocentra. Byl předsedou Vědecké rady a členem představenstva České lékařské komory, je členem Kardiologické společnosti ČLS JEP a zastával funkci tajemníka akreditační komise kardiologie. Ředitelem IKEM byl jmenován k 1. 10. 2011 tehdejším ministrem zdravotnictví doc. MUDr. Leošem Hegerem, CSc. V roce 2016 byl vyhlášen Manažerem roku v odvětví Zdravotnictví a vyhodnocen v TOP 10 Manažerů roku napříč odvětvím, obdržel také Cenu za inovace pro udržitelný rozvoj. Další manažerské ocenění získal v roce 2017 v rámci oceňování 100 nejlepších společností v České republice „Českých 100 nejlepších“. Vzdát se funkce ředitele IKEM se rozhodl k 31. 12. 2018.

Další aktuální zprávy čtěte ZDE.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky