Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 03. prosinec 2020 | Svátek má Svatoslav
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Karlovarský kraj přidá krajské nemocnici 10 milionů na mzdy

foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj přidá krajské nemocnici 10 milionů na mzdy

11.02.2017 21:00
Zdroj: ČTK
Karlovarský kraj chce zvýšit rozpočet Karlovarské krajské nemocnice o deset milionů korun, aby mohl dostat přidáno střední zdravotnický personál. K tomuto kroku se kraj rozhodl přistoupit po jednání s internisty z chebské nemocnice, kteří hrozili hromadnou výpovědí.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Již minulý týden kraj slíbil zdravotníkům zvýšení mezd o deset procent. Opatření mají pomoci ke stabilizaci situace především v chebské nemocnici. Navýšení rozpočtu nemocnice musí ale ještě schválit krajské zastupitelstvo, sejde se 23. února. V tiskové zprávě to dnes uvedla krajská mluvčí Jana Pavlíková.

"Vím, že situace ve zdravotnictví není dobrá, chybí mnoho zdravotních sester a ty, které zůstávají, pracují spoustu hodin navíc. Jsme si toho vědomi, proto podle možností krajského rozpočtu chceme vyjít zdravotníkům vstříc a kromě přislíbeného desetiprocentního nárůstu platů ještě přidáme deset milionů korun," uvedla dnes hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO). Kraj podle ní dohlédne na to, aby peníze rozdělil management nemocnice právě střednímu zdravotnickému personálu a na těch odděleních, kde je zvýšení platů nejvíce zapotřebí.

Podle vedení kraje je však nezbytné, aby se problémem ve zdravotnictví zabýval stát a řešil jej systémově. Vildumetzová chce na toto téma jako předsedkyně Asociace krajů spolu s dalšími hejtmany projednat 20. února na setkání s vládou.

Zdravotníci z interního oddělení chebské nemocnice hrozili kvůli kritické personální situaci a nízkým platům hromadnou výpovědí k poslednímu lednu. Po jednání s představiteli kraje hrozbu odložili na konec února. Na chebské interně chybí 19 sester, na ARO devět, na chirurgii 16 a na dětském oddělení pět. Podle hlavní sestry interního oddělení Martiny Korseltové jsou navíc nástupní mzdy v soukromých, lázeňských nebo sociálních zařízeních i o 5000 korun vyšší než v krajské nemocnici.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky