Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 27. leden 2021 | Svátek má Ingrid

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Kampaň ČLnK Nebojte se zachránit život začně 4. září

Foto: Shutterstock

Kampaň ČLnK Nebojte se zachránit život začně 4. září

01.09.2017 09:50
Zdroj: ČLnK
Autor: Tisková zpráva
Každý den nás média informují o tragických událostech a nehodách, při nichž byl ohrožen lidský život. Včasné a správné poskytnutí první pomoci může v takových případech rozhodovat o tom, jakým směrem se bude vyvíjet zdravotní stav zachraňovaného.

A to nejen v daný okamžik, ale také v budoucnu. „Při život ohrožujících stavech jde doslova o každou vteřinu, zachránce nemůže ztrácet čas váháním či hledáním správného postupu první pomoci. Měl by znát základní pravidla, jak nejlépe postupovat, aby postiženému pomohl a zároveň neohrozil další osoby, včetně sebe,” zdůrazňuje Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory.

Česká lékárnická komora proto připravila ve spolupráci se společností Teva Pharmaceuticals CR na první zářijový týden kampaň „Nebojte se zachránit život″. Lékárníci v téměř 500 lékárnách budou připraveni svým pacientům vysvětlit jednoduché základní návyky, díky kterým mohou i oni jako laici zachránit život nejen svým blízkým. K dispozici pro ně budou také brožurky s radami o způsobu poskytování první pomoci - ty si mohou odnést domů nebo uložit na dobře dostupném místě v autě.

„Každý z nás se může stát účastníkem dopravní nehody, nebo jiné život ohrožující situace a je dobré být na ně připraven,” dodává Lubomír Chudoba. Tématu první pomoci je na pacientském webu www.lekarnickekapky.cz věnována sekce „Nebojte se zachránit život″, v níž jednotlivé články popisují různé život ohrožující situace i způsob jejich řešení.



Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky