Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 04. březen 2021 | Svátek má Stela
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Respiratory Forum 2020 – virtuálně

Foto: shutterstock.com

Respiratory Forum 2020 – virtuálně

Medical Tribune 24/2020
02.12.2020 12:10
Zdroj: respiforum.cz
Autor: red
Tradiční před/adventní kongres – Respiratory Forum 2020 již začal. Jako všechny významné akce od poloviny března 2020, kdy se u nás zabydlel SARS-CoV-2, probíhá virtuálně. Už jsme si na tento způsob zvykli. Nepotkáváme se sice osobně s kolegy, což nás mrzí, ale zase si můžeme pustit prezentaci v čase, kdy jsme na příjem informací naladěni, třeba v pohodlí domova.

Úvodní prezentace letošního Respiratory Fora se týká aktuální problematiky COVID-19. Profesorka MUDr. Martina Vašáková, Ph.D, si připravila na základě vlastních i zahraničních zkušeností přednášku COVID-19 pohled pneumologa a zkušenosti z TN Praha. Koronaviry již známe nejen z běžných každoročních sezónních respiračních infektů, ale vyvolávají i závažná onemocnění, jako je SARS a MERS. SARS-CoV-2 je sedmým koronavirem a od svých soukmenovců se liší jen několika bílkovinami, které z něj však činí výjimečného patogena významně ovlivňujícího imunitní systém člověka a… Více si poslechněte v prezentaci.

Reslizumab v léčbě těžkého astmatu je tématem přednášky MUDr. Beáty Hutyrové, Ph.D. „Šest až osm procent astmatiků jsou pacienti s těžkým refrakterním astmatem. Jde o nejvážnější formy onemocnění s těžkými exacerbacemi a rezistencí k léčbě, nemožnosti dosáhnou kontroly z důvodu primární rezistence patologického procesu vůči terapii. U těchto pacientů může být indikovaná biologická léčba,“ uvedla Dr. Hutyrová. Která je však vhodná pro vašeho pacienta? Odpověď hledejte ve virtuálním Respiratory Foru.

Nad způsobem aplikace v přednášce Biologické léky (nitrožilní infuzí versus podkožně) se zamýšlí PharmDr. Josef Suchopár. Podle doporučení GINA 2020 se mohou biologické léky podávat v pátém kroku, tedy u nejtěžší formy astmatu. K dispozici jsou tři skupiny biologik, které se liší podle cílové struktury (anti IgE, anti IL-5, antiIL-4 + IL13). Cílem přípravků biologické léčby je snížit eozinofilii v cílové tkáni. Metaanalýzy klinických studií ukazují, že účinnost snižování eozinofilie se odvíjí od podané dávky. Co je tedy výhodou? Infuzní, nebo subkutánní léčba?
Odpověď na https://respiforum.cz/respiratory-forum-2020/.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky