Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 26. duben 2017 | Svátek má Oto

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Poradny

Zdroj: PwC Legal
Autor: Mgr. Petr Glogar
Rubrika: Pracovní právo
Ačkoliv mladá lékařka dokončila specializační vzdělávání, platová třída se jí nezměnila, a to osobně odnesla diplom na personální oddělení. Má zpětně nárok na doplacení rozdílu? Na dotaz odpovídá advokátní kancelář PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Požadavky na minimální personální zabezpečení zdravotních služeb specifikuje vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 99/2012 Sb. Na dotaz odpovídá advokátní kancelář PwC Legal. více
Zdroj: IPVZ
Rubrika: Pracovní právo
Lze po vystudování magisterského oboru mikrobiologie, který není akreditovaný jako zdravotnický, pracovat v laboratoři klinického pracoviště? Odpovídá vedoucí Katedry nelékařských povolání IPVZ Mgr. Pavla Povolná, Ph.D. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Kterými zákony se řídit, pokud chceme otevřít vlastní rehabilitační praxi? Na dotaz odpovídá advokátní kancelář PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Podle vyhlášky může intraoseální vstup do cévního řečiště zajišťovat zdravotnický záchranář. Má tuto kompetenci i všeobecná sestra se specializovanou způsobilostí sestra pro intenzivní péči? více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Kdo je zodpovědný za obsah zveřejněný na webových stránkách nebo facebooku zdravotnického zařízení? Na dotaz odpovídá advokátní kancelář PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
V západočeských lázeňských městech pracují jako lékaři absolventi zahraničních škol z východních zemí. Je v pořádku, že používají akademický titul MUDr., který mohou udělovat jen tuzemské vysoké školy? Na dotaz odpovídá advokátní kancelář PwC Legal. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Zaměstnavatel převádí sestry do devátých platových tříd s tím, že dohled nad nimi vykonává lékař. Jde o akutní lůžkový provoz. Smí lékař provádět odborný dohled nad zdravotní sestrou? více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Nový zaměstnavatel požaduje po nastupující zdravotní sestře mimo výpisu praxe a dalších dokladů i výpis ze zdravotní dokumentace od obvodního lékaře. Má na to právo? Odpovídá seniorní advokát PwC Legal Petr Glogar. více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Pracovnice je zaměstnána v příspěvkové organizaci již 36 let. Nyní má dlouhodobé potíže se zdravím. Jaký plat může očekávat při přeřazení na jinou práci? více
Zdroj: PwC Legal
Rubrika: Pracovní právo
Zdravotní sestra je zaměstnána v domově důchodců. Pracuje dvanáct hodin, směny ob den, svátky i víkendy. Jedná se o směnný provoz? Odpovídá specialista z advokátní kanceláře PwC Legal. více
další články >>  

Zaslat dotaz

Potřebujete poradit? Zeptejte se odborníků.

Prošli jste archiv otázek a odpovědí, a přesto jste nenašli na svou otázku odpověď? Pošlete dotaz.

Dotazů do poraden chodí mnoho a kapacita našich spolupracovníků je omezená. Proto – předtím, než položíte svou otázku, přečtěte si v archivu pečlivě dotazy, které již byly na zodpovězeny.

Reklama



Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky