Pomyslný štafetový kolík si předávali celých 24 hodin v kuse.
„Jsme nadšení, že zájem o maraton každý rok stoupá. Účastní se více lidí, připojují se další města vtuzemsku i zahraničí, vněkterých městech se dokonce cvičí na více místech. Tím se jen naplňuje původní myšlenka akce, že nikdo není na nemoc sám a bojujeme všichni společně jako jeden tým,“ říká Kateřina Bémová zNadačního fondu IMPULS, který MaRS organizuje. „Věříme, že jsme motivovali další pacienty, a nejenom je, kpravidelnému pohybu a doufáme, že jim nadšení vydrží,“ doplňuje. Peníze z dobrovolného vstupného a darů poputují i tentokrát na speciální fyzioterapii a nákup rehabilitačních pomůcek pro pacienty sRS, které zdravotní pojišťovny nehradí.
Maraton MaRS je mezinárodní dobročinná sportovní akce, při níž se lidé pod dohledem zkušených terapeutů střídají v kruhovém tréninku nebo skupinových cvičeních, která jsou vhodná pro pacienty sRS. Hlavním cílem MaRSu je motivovat nemocné kpravidelnému pohybu, jenž je velmi důležitou součástí léčebného režimu. „Základem terapie RS je komplexní přístup – časné zavedení biologické léčby spolu se zdravým životním stylem, intenzivní rehabilitací a pravidelným pohybem pacientům s roztroušenou sklerózou zásadně oddálí vzplanutí nemoci,“ vysvětluje doc. MUDr. Dana Horáková, Ph.D. z MS Centra při Neurologické klinice 1. LF UK a VFN Praha.
Do letošníhomaratonu se zapojilo 33 měst z celé republiky i zahraničí. Lidé cvičili vBrně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Kroměříži, Liberci, Mostě, Novém Boru, Olomouci, Ostravě/Klimkovicích, Plumlově, Plzni, Poděbradech, Praze, Teplicích, Uherském Hradišti, Ústí nad Orlicí/Letohradě, Valašském Meziříčí, Velkých Losinách, Žďáru nad Sázavou, Žirči u Dvora Králové nad Labem. Vzahraničí se připojila města ze Slovenska, Polska, Švýcarska, Francie, Finska a Turecka.
Loňského ročníku se zúčastnilo 3244 nadšenců a výtěžek činil 260967 Kč.
Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.