Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 21. duben 2021 | Svátek má Alexandra

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Fotogalerie

následující obrázek >>  
Kampus Masarykovy univerzity
   #1/7
Kampus Masarykovy univerzity, autor: archiv MUNI

Vstup do areálu

 
#1 - Kampus Masarykovy univerzity#2 - Kampus #3 - Kampus#4 - Kampus v noci#5 - Věda v kampusu#6 - Věda v kampusu#7 - Život v kampusu

Kampus Masarykovy univerzity

05.10.2010 10:30
Zdroj: Archiv MUNI
Autor: Archiv MUNI

Masarykova univerzita už se může naplno chlubit svým novým kampusem. Slavnostní přestřihnutí pásky a oficiální otevření proběhlo 23. září za účasti zástupců kraje, města, zástupců univerzity i veřejnosti. Studenti čerstvě dostavěnou část využívají už od června, teprve po prázdninách se sem ale přestěhovaly zbývající teoretické ústavy a děkanát lékařské fakulty.

Své prostory pro výuku biologie, biochemie a chemie zde má i přírodovědecká fakult a probíhá tu i výuka fakulty sportovních studií. Moderní areál tak vytváří platformu pro integraci výzkumu a pregraduálního i postgraduálního vzdělávání. Důležité je i těsné sousedství s Fakultní nemocnicí Brno - Bohunice. V budoucnu se počítá se zavedením tramvajové linky až ke kampusu, s výstavbou ubytovacích prostor pro studenty i zaměstnance i s rozvojem okolí na plnohodnotnou městskou čtvrť.

„Nechceme, aby se kampus stal studentským ghettem, ze kterého po vyučování studenti odjíždí domů. Chceme, aby se stal živoucím místem,“ říká náměstek primátora města Brna Martin Ander.

Výstavba celého areálu včetně nově otevřených prostor stála 5,1 miliardy korun, univerzita se podílela 42 procenty částky, zbytek zaplatilo ministerstvo školství a město Brno.

Zázemí zde najde 5000 studentů a 1000 vyučujících a vědeckých pracovníků. Na stavbu bylo použito 10 000 tun oceli, což je 1,3 krát víc než bylo použito na stavbu Eifellovy věže.

Masarykova univerzita doufá, že se ji na kampus povede nalákat tuzemské talentované studenty i zahraniční vědecké kapacity. Prozatím je v jednání výstavba vědeckého centra CEITEC jehož biomedicínská část by se mohla přesunout právě do kampusu.

Kontakt

Dotazy, připomínky, návrhy na zlepšení rubriky Fotogalerie pište na adresu:

online@tribune.czCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky