Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 02. červen 2020 | Svátek má Jarmil

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Medi-kvízy

Medicína po promoci - Kvíz

číslo 1/2008
vydáno: 07.03.2008

Kasuistika

Kasuistika: 74letá nemocná, bez závažného onemocnění v anamnéze, byla přijata k celkovému přešetření pro půl roku trvající, postupně progredující bolesti břicha krečovitého charakteru, které se dostavovaly v časné postprandiální době. V posledních čtyřech měsících bylo nápadné výrazné zhubnutí o 12 kg na tělesné hmotnosti a také zvýšené denní teploty a noční pocení. Provedená vyšetření (viz obrazová dokumentace) prokazovala rozsáhlé patologické změny v oblasti pravé jámy kyčelní (rtg vyšetření trávicí trubice, CT). Kolonoskopicky byl zjištěny vředy v oblasti céka a vzestupného tračníku a stenóza Bauhinské chlopně (histologický nález z biopsií přiložen). Nemocná byla indikována k probatorní laparotomii a k ověření nálezu v této lokalizaci (operatér doc. MUDr. Jan Šváb, CSc, I. chirurgická klinika VFN a 1. LF UK v Praze). Nález na tenkých kličkách v průběhu operace je na posledním obrázku. Jaká je vaše nejpravděpodobnější diagnóza?

Odpověď

ukázat odpověď >>Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky