
Všechny články
Čeká zdravotnictví horký podzim? Odbory hrozí dalšími protesty
Nebude-li do 31. října na stole návrh na sjednocení odměňování ve zdravotnictví, který by odpovídal představám lékařských a zdravotnických odborů,…
Středobodem letošního kongresu ESC byla personalizace
Tradiční největší akce kardiologů, mezinárodního kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC), který pokrývá všechny oblasti kardiovaskulárního…
Imunoterapeutický potenciál estrogenů, flavonoidů a SERM v léčbě nádorů
Na stránkách časopisu Scientific Reports byla zveřejněna společná práce výzkumníků z 1. lékařské fakulty UK, BIOCEV a dalších pracovišť, včetně těch…
Šumavský doktor dokáže motivovat mladé lékaře k práci na venkově
Koncem září se budou moci medici již počtvrté hlásit do projektu Šumavský doktor. „Tento program je zaměřen na studenty vyšších ročníků medicíny na 3…
Očkování 2024/2025: Klíčová role zdravotníků a podpora zaměstnavatelů
Ministerstvo zdravotnictví zahajuje očkovací sezónu 2024/2025 s cílem zvýšit proočkovanost nejen v běžné populaci, ale také mezi zdravotníky a…
Dohánění spánku o víkendech může snížit riziko srdečních onemocnění
Moderní životní styl je spojen s tím, že mnoho lidí má v pracovních nebo školních dnech nedostatek spánku a o víkendech se to snaží „dohnat“. Studie…
Slibné experimentální výsledky synergického efektu inhibitorů CDK4/6 a BCL-2 na buňky lymfomu
Výzkumníci z Prague Lymphoma Lab – Laboratoře experimentální a translační hematologie 1. LF UK a Národního ústavu pro výzkum rakoviny pod vedením…
Chytřejší spánek – nové technologie urychlují diagnostiku a léčbu spánkové apnoe
Chytrá nositelná zařízení a pokročilá analýza dat od výzkumníků financovaných EU by mohla pomoci přinést úlevu milionům lidí postižených poruchami…
Virtuální pacient pomáhá s náročnou komunikací
Sdělit pacientovi po autohavárii, že jeho manželka nehodu nepřežila, je jednou z nácvikových situací tréninku náročné komunikace založeného na…
Long covid zůstává obtížně diagnostikovatelný, vědci hledají biomarkery
Rutinní laboratorní testy nejsou spolehlivým způsobem diagnostiky long covidu. Nově zveřejněné výsledky studie podporované NIH naznačují, že je nutné…
Češi začínají přebírat zodpovědnost za své zdraví, říkají data VZP
Aktuální data VZP ukazují, že klienti této největší zdravotní pojišťovny mění přístup ke svému zdraví. Účast na preventivních prohlídkách a…
Dva nově identifikované faktory rizika demence
Aktualizace komise Lancet pro demenci poslytla v červenci 2024 nové nadějné důkazy o prevenci a intervenci demence a péči o ni. Vědci ke dvanácti…
Čeští vědci vyvinuli nový kultivační model pro studium a testování léčiv u chronické lymfocytární leukémie
„Naše laboratoř se zabývá zkoumáním různých aspektů vlivu mikroprostředí na leukemické buňky již více než deset let. Nedávno jsme publikovali práci…
Konzultantka: Neuhrazenou zdravotní péči někdy počítáme i v milionech
Úhradová vyhláška je složitá a pro většinu lékařů těžko aplikovatelná v praxi, říká Mgr. Bianka Janiga Tóthová, konzultantka ze společnosti Info pro…
Ministerstvo se snaží novelou „zatočit s byrokratickou šikanou“
Ministerstvo zdravotnictví představilo návrh novely zákona o specifických zdravotních službách, který prošel meziresortním připomínkovým řízením a…
Prof. Babjuk: Urologie je královnou robotických operací
Urologie, zejména pak onkourologie patří k moderním, rychle se vyvíjejícím oborům s množstvím nových léků, terapeutických kombinací a nejmodernějších…
Linhart: Když je snaha, jdou i změny téměř nemyslitelné
V prostorách švédské ambasády v Praze proběhl v polovině června seminář zaměřený na sdílení zkušeností s implementací opatření na zlepšení…
Německo začalo vytvářet velké rezervy léků. Leká tím sousedy
Kvůli výpadkům se Německo rozhodlo nahromadit ve svých skladech půlroční zásoby léků. Pro dostupnost léků v okolních zemích v příštích měsících je to…
Kde je reforma dětské a dorostové psychiatrie v Česku?
Jak jsou na tom české děti a dospívající s duševním zdravím a jaká je situace u našich sousedů v Polsku a na Slovensku? Jak jsou připraveny naše…
Ústecký kraj: Pacienti po infarktu čekají na kontrolu přes dva měsíce
Ústecký kraj se v dostupnosti ambulantní kardiovaskulární péče řadí mezi nejhorší v České republice, hůře je na tom už jen kraj Karlovarský. Tento…
„Dva v jednom“ – nový potenciál onkologické léčby s českou stopou
V Laboratoři nádorové imunologie Mikrobiologického ústavu AV ČR, která je součástí Národního ústavu pro výzkum rakoviny (NÚVR), se aktuálně věnují…
Nový informační web varuje před nebezpečím poranění elektrickým obloukem
Chyby z nevědomosti, podcenění situace, nesprávné rozhodnutí...Není náhodou, že i sami odborníci někdy podceňují rizika tepelných účinků elektrického…
Hledání světla v temnotě – první report k problematice sebevražd v ČR
Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR a Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR vydávají…
Nádorové buňky v polepšovně. Čeští autoři popsali nové přístupy k léčbě
V prestižním časopise Trends in Molecular Medicine recentně vyšel přehledový článek Mgr. Anety Škarkové, Ph.D., a jejích kolegů z laboratoře prof.…
Hrazená přeprava pacientů v režimu tzv. neodkladné péče
VZP v poslední době zjišťuje nesprávný postup ze strany ošetřujících lékařů, kteří neodůvodněně indikují přepravu pacientů v neodkladném režimu,…
Jak nezaspat překotný vývoj u mnohočetného myelomu
Mnohočetný myelom představuje komplexní chorobu, jejímž patofyziologickým podkladem je proliferace plazmatických buněk v kostní dřeni. Jeho symptomy…
Dětská paliativa se bez výzkumné a publikační činnosti neobejde
V průběhu mezinárodní konference EPEC Pediatrics, která se konala od 3. do 7. června v Praze, jsme se na situaci v dětské paliativní medicíně zeptali…
Čeští vědci jako první zobrazili chromozom v nativním stavu
Vědcům z Ústavu přístrojové techniky AV ČR ve spolupráci s Ústavem experimentální botaniky AV ČR se díky revoluční metodě podařilo to, o co se…
Szabó: Nespravedlivé úhrady brání efektivní péči o složité pacienty
Nespravedlivé finanční odměňování nemotivuje lékaře k péči o složité pacienty, což výrazně ovlivňuje kvalitu poskytované léčby. Na tyto zásadní…
Telemedicína a pacientské organizace. Novela zákona prošla parlamentem
Už jen podpis prezidenta chybí na novele zákona o zdravotních službách, která mimo jiné zavádí jasnou definici telemedicínských zdravotních služeb a…
Aireen se naučila poznat VPMD
Český startup Aireen si připsal významný úspěch. Z digitálních snímků sítnice umí poznat druhou diagnózu, věkem podmíněnou makulární degeneraci. Má…
Pečujícím o vážně nemocné děti nově pomůže Rozcestník
V České republice vznikla nová databáze služeb potřebných pro děti s život limitujícím nebo život ohrožujícím omezením s názvem Rozcestník.
HIV se obává jen desetina populace, pohlavních nákaz přibývá
Žádná z pohlavních nemocí nebyla dosud vymýcena. Naši odborníci potvrzují celosvětový trend nárůstu infekčních pohlavně přenosných chorob v populaci.…
Pohled do světa mladého biomedicínského vědce
„Mým cílem je charakterizovat tumor infiltrující imunitní buňky a vylučované faktory, jež se mohou podílet na regulaci růstu nebo na spontánní…
Studie: Prenatální expozice alkoholu a její neurologické a behaviorální důsledky
Nedávná studie publikovaná v časopise Translational Psychiatry odhalila, že i mírná konzumace alkoholu během těhotenství může mít významné a…
Žádný onkologický pacient by se neměl cítit odstrčen
Organizace onkologické péče má na přežití pacientů se solidními nádory zcela zásadní vliv. Pokud se nemocní ztrácejí v systému, efekt jakýchkoli…
Zlepšení léčby migrény vyžaduje také edukaci lékařů odbornou společností
„V edukaci praktických lékařů a odborných specialistů musí hrát hlavní roli odborná společnost,“ říká MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA, poslanec,…
Pro pacienty i pro centra jsou klíčové smlouvy s pojišťovnami
Pacienti s migrénou se ve složitém systému českého zdravotnictví často ztrácejí a mnohým trvá neúměrně dlouho, než se dostanou k adekvátní terapii. K…
Moderní léčba migrény se nedostává ke všem včas
Migréna je jednou z diagnóz, které mají na svědomí nejvíce let ztracených nemocí. Cílená léčba protilátkami proti CGRP je účinná a v České republice…
Dušek: Kardiologii chybí komplexní přístup k prevenci
Na jaká nová data v oblasti kardiologie se můžeme těšit? Kde stále nacházíme slepá místa a co nám říkají dostupná data o regionálních disparitách v…
Fórum: Potřebuje české zdravotnictví jednotný zákon o odměňování?
Vzniká návrh, který má stanovit jednotné minimální odměny lékařů a ostatních zdravotníků ve všech nemocnicích, jak v těch, které odměňují podle…
O úhradách na rok 2025 rozhodne ministr. Další deficit už nechce
Dohodovací řízení o úhradách zdravotních služeb na rok 2025 mezi poskytovateli a zdravotními pojišťovnami skončilo opět bez širší dohody. Závěrečné…
Brazilským žehlením vlasů k akutnímu selhání ledvin – kazuistika
Módní trend hladkých vlasů, který již v současnosti není tak výrazný, může mít svá zdravotní rizika, pokud se při proceduře „brazilské narovnání…
Včasný záchyt kardio‑renálně metabolického pacienta v primární péči - anketa
V poslední době přibývají možnosti, jak terapeuticky ovlivnit kardio-renálně metabolický syndrom. Aby z integrovaného přístupu profitovalo co nejvíce…
Jojko: Kardiocentra zvou na kontroly i pacienty, které by zvát nemusela
Napjaté kapacity kardiologických ambulancí jsou podle Sdružení ambulantních specialistů ČR problémem nejen v regionech, ale i ve velkých městech jako…
Nositelný ultrazvukový skener od MIT zlepšuje detekci karcinomu prsu
Vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT) představili průlomovou technologii v podobě nositelného ultrazvukového zařízení, které má…
Trvalý pocit nejistoty je pro organismus zničující
V průběhu mezinárodního setkání odborníků o inovativních postupech v oblasti duševního zdraví odpověděl MT na několik otázek prof. MUDr. Jiří Horáček…
Česko jako lídr léčby psychedeliky pomáhá Ukrajině
Česká republika se v oblasti psychedeliky asistované terapie (PAT) stává regionálním lídrem v Evropě, a to díky špičkovým vědcům, progresivní…
Včasná diagnostika chronického žilního onemocnění může účinně zabránit jeho progresi
Chronické žilní onemocnění (CVD) je zánětlivé onemocnění žil postihující více než 50 % celosvětové populace. Ačkoli nevykazuje vysokou mortalitu,…
IPVZ zvyšuje kapacitu školení a podporuje zahraniční zdravotníky
Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) na pracovním setkání v Praze bilancoval činnost za loňský rok a představil plány na další…
MUDr. Turčáni: Plicní ambulance zažívají přelomové roky a unikátní generační obměnu
„Stejnou péči, kterou pneumolog věnuje pacientovi, by pak měl věnovat i pečlivému, ale zároveň i korektnímu vykázání péče o pacienta pojišťovně,“…
Software je zdravotnickým prostředkem, jakmile začne radit
MUDr. Mgr. Ing. Dalimil Chocholáč, Ph.D., MBA, LL.M., lékař a právník, který působí jako manažer úseku strategického rozvoje produktů Stapro, má…
Novela zákona o léčivech v účinnosti. Léky by měly být dostupnější
Od 1. června je účinná dlouho očekávaná novela zákona o léčivech, která by podle Ministerstva zdravotnictví měla výrazně zvýšit ochranu pacientů před…
Nedostatečné uznání sester vede k úvahám o změně zaměstnání
Průběžné výsledky projektu EQUANU (Equality in societal and professional recognition of nurses) ukazují, že více než polovina sester v České…
Některé obory se bez umělé inteligence neobejdou
Jak může AI pomáhat v procesu klinického rozhodování, jakou roli bude hrát pro personalizovanou medicínu, nakolik pomůže v diagnostice a léčbě…
Prevence vázne i v psychiatrii, duševní zdraví se zhoršuje
Duševní zdraví populace se v Česku dlouhodobě zhoršuje. Potvrdil to i nově prezentovaný desetiletý výzkum vědců z Psychiatrické kliniky 1. LF UK a…
Choďte po schodech, abyste žili déle
Choďte po schodech, vyzývají autoři studie prezentované na vědeckém kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC) Preventive Cardiology 2024,…
Víme, jak to bude se „čtyřiadvacítkami“. Odměňování zdravotníků stále v mlze
AKTUALIZOVÁNO Jednání o systémových změnách v oblasti pracovních podmínek, vzdělávání a odměňování zdravotnických pracovníků pokračují. Nejspornějším…
Pacienti mají platit plomby. Nepřibude extrakcí?
Nechte pacientům bezplatnou variantu zubních výplní i po konci amalgámu, žádají stomatologové, ale i zaměstnavatelé a ministerstvo průmyslu.
Nádory pod drobnohledem aneb co (ne)víte o extracelulárních vezikulech?
„Určitá kontroverze spojená s extracelulárními vezikuly je dána mimo jiné trochu překotným vývojem v oboru. Řada lidí měla příliš vysoká očekávání,…
Špatně jsi přecházel a srazilo tě auto, zaplať léčbu
Velké kontroverze vyvolal návrh, aby lidé, kteří sami sebe zraní při protiprávním jednání, museli zdravotní pojišťovně vrátit peníze za léčbu.…
Akrmannová: Sestry, pracujte na sobě, plňte si svá přání a dělejte si radost
V čem se liší ošetřovatelství v psychiatrii od ošetřovatelství v somatických oborech? Jak se narůstající kompetence sester promítly do jejich…
MZ diagnostikovalo hlavní problémy zdravotnictví a představilo koncepci
Ministerstvo zdravotnictví představilo veřejnosti obsáhlou analýzu potřeb resortu zdravotnictví a strategickou koncepci rozdělenou do 10 kapitol, ve…
Vakcína proti covidu-19 může lidem se srdečním selháním pomoci žít déle
Pacienti se srdečním selháním, kteří jsou očkováni proti covidu-19, mají o 82 procent vyšší pravděpodobnost, že budou žít déle než neočkovaní. Výzkum…
FN Brno otevřením nového centra posouvá hranice precizní medicíny
Rozsah péče, ale i výzkumných aktivit v oblasti precizní medicíny se dále posouvá, a to díky nedávnému otevření Centra precizní medicíny ve FN Brno,…
Molekulárně cílená sonda pro lepší perioperační vizualizaci glioblastomu
Výzkumníci z Národního ústavu pro výzkum rakoviny ve spolupráci s kolegy ze Spojených států identifikovali cílené molekulární sondy, které se…
Prim. Kopecký: Zájem lékařů o vzdělávání v paliativní péči roste
Předsedou České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP je od roku 2021 primář Kliniky paliativní medicíny VFN v Praze MUDr. Ondřej Kopecký.…
Nové projekty mají zlepšit dostupnost a kvalitu paliativní péče
Ministerstvo zdravotnictví spolu s Českou společností paliativní medicíny (ČSPM ČLS JEP) spustilo od 1. května projekt Standardizace paliativní péče…
Urychleně zajistěte peníze na nové sestry, vyzvali poslanci vládu
Sněmovní výbor pro zdravotnictví požádal svým usnesením vládu, aby zajistila finanční prostředky na navýšení kapacit oboru všeobecného…
Fórum: Pomohou bonusy motivovat k využívání preventivní péče?
Ministerstvo zdravotnictví navrhuje, aby lidé, kteří se starají o své zdraví, měli nárok na bonus od zdravotní pojišťovny, například podle slov…
Jak udržet akutní péči, nastavit férové úhrady a spolupráci mezi jednotlivými složkami zdravotnictví. Klíčová témata přinese konference KBE 2024
Prestižní konference pro managementy zdravotnických zařízení Kvalita – Bezpečnost – Efektivita 2024 se po několika letech vrací. Uskuteční se v…
VZP ohlásila první dohody o struktuře nemocnic
Všeobecná zdravotní pojišťovna už má s prvními nemocnicemi domluveny rámcové smlouvy na roky 2025 až 2030. Nemocnice, které se s VZP nedohodnou na…
Prof. Hrdlička: Dětský věk bez překážek není zárukou dobré psychické odolnosti
Dostat se do péče dětského psychiatra v relativně krátkém termínu je dnes téměř nemožné. Odborníci přitom varují, že zejména depresí a úzkostí u dětí…
Kardiologii milujeme a nestydíme se to říkat nahlas
Poslední tři dekády pro českou kardiologii znamenají jednu velkou „success story“ – je možné jmenovat její zásadní příspěvek k intervenční léčbě…
Mobilní iktová jednotka. Každá minuta hraje roli
Jak se osvědčila mobilní iktová jednotka na Zlínsku? Co stálo za vznikem projektu a dostane se mobilní iktová jednotka do běžné praxe? Na tyto a…
Postup adjuvantní léčby podtrhuje důležitost časné diagnostiky melanomu
Jedním z trendů současné onkologie solidních nádorů je posun inovativní terapie do stále časnějších fází onemocnění. Více než kde jinde to platí u…
Elektronické ponožky detekují nezdravý styl chůze diabetiků
Elektronické ponožky, které detekují nezdravý styl chůze spojený s diabetem a špatným krevním oběhem, jsou příslibem pro prevenci vzniku ulcerací.…
Studie ke zlepšení léčby poruchy srdečního rytmu zařazuje prvního pacienta
Do první celoevropské studie, jejímž cílem je zlepšit péči o starší pacienty s fibrilací síní s dalšími chronickými zdravotními potížemi, byl zařazen…
Fórum: Jak se nemocnice popasovaly s limity přesčasů?
Výpověďmi z přesčasové práce k 1. prosinci 2023 dosáhli nemocniční lékaři a lékařky toho, že jim nebyly od ledna 2024 zvýšeny přesčasy na dvojnásobek…
VZP i v roce 2024 nabízí svým smluvním partnerům Motivační program VZP PLUS
Aktualizovaný Motivační program VZP PLUS zaměřený na zvýšení dostupnosti zdravotní péče, zlepšení její kvality a organizace a na prevenci spustila…
Změna klimatu ohrožuje zdraví. Co by lékaři měli vědět?
Unikátní kurs seznámí lékaře s tím, jak přizpůsobit léčbu s ohledem na klimatickou změnu. Ta na české pacienty dopadá mimo jiné častějšími vlnami…
Zerlasiran uspěl ve studii fáze II u pacientů s vysokým Lp(a)
Probíhající 36týdenní studie fáze II ALPACAR‑360 se zerlasiranem přinesla pozitivní výsledky. Studie zahrnula 178 subjektů s výchozími koncentracemi…
Řešení pro sociálně zdravotní pomezí. Možná už od roku 2025
Efektivní spojení sociálních a zdravotních služeb, komplexní péče v nemocnicích, léčebnách dlouhodobě nemocných, domovech pro seniory i centrech…
Americká opioidní krize má původ v Číně
Americký portál Statista.com zveřejnil 16. dubna 2024 zprávu o výsledcích vyšetřování zvláštního výboru Sněmovny reprezentantů Spojených států…
Praktici přijímají do dispenzarizace 15 000 onkologických pacientů ročně
V České republice žije kolem půl milionu osob se zkušeností s onkologickým onemocněním. Postarat se o ně je nad síly onkologických pracovišť. Tito…
Adrenalin během resuscitace OHCA a časná mortalita z KV příčin
Použití adrenalinu během KPR při mimonemocniční srdeční zástavě (OHCA) je zatíženo určitou kontroverzí.
Favoritní drogy HHC a kratom devastují dětský organismus
Vlna nových návykových látek a otrav běžnými léky mezi dětmi a adolescenty zasáhla Česko. V posledních dvou letech se zásadně zvýšily počty…
Těžkých případů otrav léky a novými drogami u dětí přibývá
V posledních dvou letech se podle odborníků ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze zásadně zvýšily počty intoxikací léky v kombinaci s návykovými…
Hradílek: Jak by měla vypadat cesta pacienta s roztroušenou sklerózou
Cesta pacienta s roztroušenou sklerózou začíná obvykle v ambulanci rajónního neurologa. Kam by měly směřovat další kroky pacienta? Za jak dlouho by…
Riziko akné u dlouhodobě působící reverzibilní antikoncepce
Podle nové studie děti, u nichž byl nedávno diagnostikován diabetes 1. typu, potřebují méně dodávaného inzulinu k udržení glykémie v normálním…
Český startup Carebot získal certifikaci
V Evropě sílí trend využití umělé inteligence při čtení snímků ze zobrazovacích metod. Mezi prvními se ho chápe i česká společnost Carebot. Během…
Efruxifermin s agonistou GLP‑1 účinný u MASH a diabetu
V 16týdenních až 24týdenních studiích fáze II u pacientů s fibrózou jater ve stadiu 1 až 3 nebo s cirhózou jater zlepšil efruxifermin jaterní fibrózu…
Vaněčková: K diagnostice RS je nutná úzká spolupráce neurologa a radiologa
Jaké standardy platí pro diagnostiku roztroušené sklerózy pomocí magnetické rezonance? Jakými informacemi musí neurolog vybavit radiologa a jak by…
Primární péče. Jak naplnit její obrovský potenciál?
Klíčovou roli při zvládnutí výzvy v podobě nezadržitelného stárnutí populace, a tedy i narůstající potřeby zdravotní péče a s ní spojených nákladů,…
Inspiroval se Tolkien achondroplazií? Jednou to prokážeme, říká Pavel Krejčí
„Podařilo se nám vyvinout nový lék pro pacienty s kostní dysplazií, konkrétně s achondroplazií, který je nyní testován ve druhé fázi klinických…
Úhrada očkování? Odborné argumenty musejí mít zásadní význam
Proč se v případě úhrady vakcín neosvědčil princip nejméně ekonomicky náročné varianty? A jak by se měl v blízké budoucnosti změnit proces vstupu…
Umělá inteligence se prosazuje i v českém zdravotnictví
V českých nemocnicích se už nyní testuje a využívá množství technologií s umělou inteligencí. Některé zdravotnické prostředky už získaly certifikaci,…
Studie českých kardiologů promlouvají do mezinárodních guidelines
Co nového přinášejí guidelines Evropské kardiologické společnosti (ESC) v oblasti protidestičkové léčby u akutního koronárního syndromu? Mění se v…
Fórum: Školky a dětské skupiny jako vítaný, ale ne vždy dostupný benefit
Ministerstva zdravotnictví a práce a sociálních věcí v lednu přislíbila podporu dětským skupinám v nemocnicích. Podle průzkumu Rodičovství v medicíně…
Umělá inteligence a vzdělávání ve zdravotnictví: pokrok, nebo hrozba?
Umělá inteligence (AI) se stále více objevuje v médiích jako potenciálně revoluční technologie a oblast zdravotnictví bude pravděpodobně jednou z…
Informační dopis pro zdravotnické pracovníky
Paxlovid (nirmatrelvir; ritonavir): připomenutí život ohrožujících až fatálních lékových interakcí s některými imunosupresivy, včetně takrolimu
Je zapotřebí posílit roli primární péče v léčbě kardio-renálně-metabolických pacientů
Praktičtí lékaři apelují na uvolnění potenciálu primární péče, která může zásadním způsobem přispět k řešení úmrtnosti a nemocnosti na kardio-renálně…
Sestry by se měly více zapojovat do prevence. Jsou ale přetížené
České zdravotní sestry působící v ordinacích praktických lékařů jsou v oblasti prevence a zvyšování zdravotní gramotnosti obyvatelstva poměrně…
Elektronická očkovací průkazka zatím papírový průkaz nenahradí
Ministerstvo zdravotnictví představilo novou mobilní aplikaci pro pacienty EZKarta, která nabízí elektronickou očkovací průkazku s údaji o očkováních…