Digitální technologie v léčbě arytmií
Kdo by měl sledovat svoji srdeční frekvenci a rytmus a jaké zařízení by k tomu měl používat? Právě na to se zaměřil mezinárodní konsensuální dokument…
V redakci Medical Tribune pracuje od září 2016. Převážně se věnuje zpracovávání medicínských témat a kongresových zpravodajství. Sleduje také rozvoj paliativní péče.
Kdo by měl sledovat svoji srdeční frekvenci a rytmus a jaké zařízení by k tomu měl používat? Právě na to se zaměřil mezinárodní konsensuální dokument…
Akutní psychiatrická péče se po pandemických omezeních vrací do normálního provozu. Výzvou zůstává přetížení ambulancí. Podle studie Národního ústavu…
Na letošním 16. kongresu primární péče, který se konal 18. a 19. března v Praze, se diskutovalo i o duševním zdraví. Zejména alarmující je situace v…
Po dvou virtuálních ročnících se letošní již 10. ročník Derma Update konal opět prezenční formou. Do Prahy se na něj 23. března 2022 sjelo několik…
Konsensus dosažený odbornou pneumologickou komunitou v rámci International Cancer Benchmarking Partnership (ICBP) prezentovaný na Evropském kongresu…
Mezi stovkami tisíc lidí, kteří do Česka uprchli před válkou na Ukrajině, je i celá řada lékařek a lékařů. Ti nyní dostanou možnost pracovat v…
Praktičtí lékaři se začínají chystat na podzimní vlnu onemocnění covid‑19. Počítají sice s mírným létem, ale také s mutacemi, které na podzim mohou…
Součástí letošního 16. kongresu primární péče bylo již tradičně téma vakcinace. O novinkách v očkování v roce 2022 informovala ve své přednášce 19.…
Prevalence renálního karcinomu (RCC), který je sedmým nejčastějším nádorovým onemocněním, celosvětově narůstá, čímž se zvyšuje zátěž pro zdravotní…
V rámci letošního 17. Šonkova dne, který se konal 26. a 27. ledna 2022, zaznělo i několik přednášek na téma využívání analog lidského glukagonu…
Vedle očekávané covidové problematiky, která měla dominovat letošnímu 16. kongresu primární péče, zaznělo i několik přednášek zcela aktuálních. Na to…
Malá studie ukázala, že očkování proti SARS‑CoV‑2 není u pacientů, kteří v minulosti prodělali myokarditidu, spojeno s recidivou onemocnění nebo…
Podle výzkumu prezentovaného v březnu 2022 na vědeckém kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC) Acute CardioVascular Care 2022 je u žen méně…
Podle výzkumu prezentovaného v březnu 2022 na vědeckém kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC) Acute CardioVascular Care 2022 je u žen méně…
Hlavním limitem transplantační medicíny na celém světě je nedostatek dárců orgánů. Bez nich žádnou transplantaci provést nelze. Na počet dárců má…
Kardiovaskulární onemocnění (KVO) jsou celosvětově hlavní příčinou morbidity a mortality. A to i navzdory neustálému zlepšování lékařské péče,…
Pomáhají přímo na místě. Jimi zajištěné zásoby i zkušení odborníci na krizové zásahy a profesionální zdravotníci začali do země proudit hned v prvním…
I v očkování proti pneumokokovým infekcím je řada novinek. Na vše, co nás v této oblasti čeká, se ve své přednášce, která zazněla 19. března v…
Práci a možnosti praktických lékařů prověřila koronavirová pandemie v uplynulých dvou letech na maximum. Boj s covidem podle nich odhalil celou řadu…
Po řadě let se na letošním 16. kongresu primární péče rozhodli jeho pořadatelé Sdružení praktických lékařů ČR a Sdružení praktických lékařů pro děti…
Standardy poskytování specializované paliativní péče ve formě konziliárního týmu paliativní péče v nemocnicích akutní a následné péče v České…
Přední evropská profesní organizace pro lékařskou onkologii (ESMO) připravuje novou řadu informačních zdrojů určených k vedení lékařů v oblastech…
Kromě zřízení UA Pointů budou praktičtí dětští lékaři potřebovat další dlouhodobější pomoc, aby se mohli o přicházející děti z Ukrajiny řádně starat.…
Lékaři na 16. Kongresu primární péče, který se konal v Praze od 18. do 19. března, probírali téma péče o uprchlíky. Kvůli válce na Ukrajině řešili…